Elektronikas vai elektrisko izstrādājumu ražotājiem jānodrošina, lai viņu produkti atbilstu Direktīvas 2014/30/ES prasībām.
Direktīva 2014/30 / ES: elektromagnētiskā saderība
ES valstīm ir pienākums aizsargāt radiosakarus, elektroapgādes tīklus un telekomunikāciju tīklus no elektromagnētiskiem traucējumiem, kā arī tām pievienotās iekārtas. Kā viens no pasākumiem šīs problēmas risināšanai 2014.gada februārī tika pieņemta elektromagnētiskās saderības direktīva.
Tas attiecas uz precēm, kuras ES tirgū tiek piegādātas Pirmo reizi. Tie var būt jauni produkti, kas ražoti ES, vai produkti, kas tiek importēti no trešām valstīm (jauni vai lietoti). Ja produkti atbilst direktīvas prasībām, tos var brīvi pārvietot pa ES valstu teritoriju, jo visur tiks nodrošināts Vēlamais aizsardzības līmenis pret elektromagnētiskiem traucējumiem.
Joma
Direktīva attiecas uz iekārtām (tostarp iekārtām un stacionārām iekārtām), kas spēj radīt elektromagnētiskus traucējumus un kuru (vai) darbības kvalitāte ir atkarīga no ārējo elektromagnētisko traucējumu ietekmes.
Aparatūra ir pabeigta ierīce vai ierīču kombinācija, kas tiek ražota kā viena funkcionāla vienība. Aparatūrā dažreiz ietilpst arī mezgli un komponenti.
Stacionārā iekārta ir dažādu veidu iekārtu un, iespējams, citu tehnisko ierīču kombinācija. Tas ir uzstādīts noteiktā vietā un paredzēts lietošanai pastāvīgā režīmā.
Elektromagnētiskā savietojamība ir iekārtu spēja normāli darboties paredzētajā elektromagnētiskajā vidē, neradot nepieņemamus elektromagnētiskos traucējumus citām iekārtām šajā vidē.
Elektromagnētiskie traucējumi ir parādība, kas negatīvi ietekmē iekārtas darba kvalitāti: elektromagnētiskais troksnis, nevēlams signāls vai pašas izplatīšanās vides izmaiņas.
Produktu saraksts, uz kuriem attiecas Direktīva:
- Elektriskās ierīces un sadzīves tehnika:
- ēdiena gatavošanai un uzglabāšanai un virtuves darbu mehanizācijai;
- veļas, apģērba un apavu apstrādei (mazgāšanai, gludināšanai, žāvēšanai, tīrīšanai) ;
- telpu tīrīšanai un tīrīšanai;
- sanitāri higiēniski;
- mikroklimata uzturēšanai un regulēšanai telpās;
- Matu, nagu un ādas kopšanai;
- ķermeņa sildīšanai;
- vibromasāžas.
- Spēļu, sporta un sporta aprīkojums;
- Audio un video aprīkojums, TV un apraides uztvērēji;
- Šujmašīnas un adāmmašīnas;
- Barošanas avoti, lādētāji, sprieguma stabilizatori;
- Dārza un dārza tehnika;
- Elektriskie sūkņi;
- Gaismas iekārtas;
- Elektroniski vadāmi automātiskie slēdži;
- Elektroniski kontrolētas Drošības izslēgšanas ierīces;
- Loka metināšanas iekārtas;
- Datori;
- Tehniskie līdzekļi, kas savienojas ar datoriem: printeri, Monitori, Skeneri, nepārtrauktās barošanas avoti, skaļruņu sistēmas, Multimediju projektori;
- Elektrificēts instruments (manuālās un pārnēsājamās elektriskās mašīnas);
- Instrumenti ir elektromūzikas.
Atbilstības novērtējums
Atbilstības novērtēšanas procedūra notiek, pārbaudot tehnisko dokumentāciju un apstiprinošos dokumentus (konstrukcijas tips) saskaņā ar moduli Direktīvas.